افزایش مصرف کافئین باعث افزایش عمر بیماران مبتلا به بیماری های مزمن کلیوی می شود – در جدیدترین تحقیقات مشخص شد 

بیماری های مزمن کلیوی یکی از عوامل پیشرو مرگ و میر در دنیا می باشد، اما یک مطالعه جدید یک راه حل ساده را برای کمک به این بیماران برای بهبود زندگی و افزایش طول عمرشان پیشنهاد کرده است، نوشیدن بیشتر قهوه!

محققان دریافته اند که بیماران دارای عوارض مزمن کلیوی (chronic kidney disease -CKD) که میزان بالاتری از کافئین مصرف میکنند خطر مرگ و میر تقریبا یک چهارم کمتر از آنهایی دارند که میزان کمتری کافئین دریافت می کنند.

کافئین چیست؟

یکی از محققان یعنی دکتر بیگوتی ویرا[۱] از مرکز درمانی لیسبون در پرتقال و همکارانش به تازگی این یافته ها را در همایش هفته کلیه ۲۰۱۷ که یک گردهمایی سالانه برگزار شونده از جامعه نفرولوژی آمریکا می باشد، ارائه داند- این همایش در نیواورلئان ایالت لس آنجلس برگزار شد.

بیماری های مزمن کلیوی شرایط پیشرونده ای است که در آن کلیه ها به صورت تدریجی توانایی خود برای فیلتر کردن آب و محصولات دفعی از خون را از دست می دهند و در مراحل آخر بیماران کلیوی مجبور به پیوند کلیه یا دیالیز می شوند.

تخمین زده می شود که بیش از ۳۰ میلیون فرد بالغ در ایالات متحده بیماری مزمن کلیوی داشته باشند و تقریبا ۶۶۱۰۰۰ نفر کلیه های خود را از دست داده اند.

در سال ۲۰۱۴ بیش از ۴۸۰۰۰ نفر در ایالات متحده بر اثر بیماری های کلیوی جان خود را از دست داده اند.

قابل ذکر است در کشور ایران منبع اصلی دریافت کافئین توسط مردم چای می باشد و چای همچون قهوه سرشار از کافئین می باشد.

 

 

[۱] Dr. Bigotte Vieira

ممکن است شما دوست داشته باشید مطالب بیشتر از این نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × دو =

error: کپی برداری ممنوع می باشد.ایران ژنتیک